על הטיפול

מהו טיפול רגשי בעזרת בעלי חיים?

לעיתים קרובות בעלי חיים נוכחים בטיפולים שונים כדי להשיג מטרות טיפוליות. פיזיותרפיסטים, מרפאים בעיסוק, קלינאי תקשורת, מטפלים בבריאות הנפש, אחיות ואחרים משתמשים בבעלי חיים במהלך עבודתם הטיפולית. האיגוד מייחד את השימוש במינוח "טיפול רגשי הנעזר בבעלי חיים" לנוכחות של בעלי חיים במרחב ובמיצב הטיפולי.
 טיפול רגשי נבדל גם ממקצועות אחרים המשלבים בעלי חיים, ומשתמשים בהם להעשרה ופעילויות חוויתיות. טיפול רגשי בעזרת בעלי חיים מתבצע על ידי אנשי מקצוע מומחים שהוכשרו ברמה אקדמית בתכניות הכוללות תחומים מכווני טיפול ומטרת עבודתם פסיכותרפויטית. גם העוסקים בחינוך בעזרת בעלי חיים (כמו מורים ומחנכים) או בהעשרה חוויתית (שלמדו בהכשרות קצרות טווח) עשויים לראות השפעה מיטיבה בתחום הרגשי על המשתתפים בפעילות. אולם זהו אינו טיפול בו המטפל הרגשי חוקר את עולמו הרגשי של המטופל ואת השפעת בעל החיים כ"שותף" לטיפול.

קרא עוד...

פסיכותרפיה בסיוע סוסים


 הגדרות סוגי טיפול ופעילות בסיוע סוסים
 ( Equine-Assisted Activities and Therapies ( EAAT

מאת: קרן בקי, עו"ס- מטפלת בפסיכותרפיה בסיוע סוסים, MSW, CEIP-MH
מרכזת התחום באיגוד מ.ר.ח.ב.

תחום ההסתייעות בסוסים להשגת מטרות טיפוליות וחינוכיות התפתח רבות בשנים האחרונות ובד בבד התפתחו גם סוגי טיפול ופעילות שונים המצריכים הגדרה והבחנה ברורה בניהם.
בדיון בתחום יש להבדיל בין שלושה מושגים מרכזיים: "פסיכותרפיה בסיוע סוסים" (EFP) Equine Facilitated Psychotherapy  , "רכיבה-טיפולית" ו"היפו-תרפיה". חשוב לציין, כי בעברית עדיין לא קיימת הגדרה רשמית, המגדירה EFP. על כן, נעשה שימוש במושג EFP כ"פסיכותרפיה בסיוע סוסים", וזאת, על מנת להבדילו מההגדרה המקובלת לתחום כולו בארץ המוכר כ"רכיבה טיפולית".

קרא עוד...

אתם כאן: דף הבית אודות הטיפול
 1224 משתמשים פעילים, יותר מ 864 מאמרים מקצועיים ועזרה מקצועית באינטרנט! הרשמו עכשיו!