אורנים תשע"ה לימודי המשך והשתלמויות

קורסי העשרה לקהל הרחב בתכנית טיפול רגשי הנעזר בבעלי חיים

עבודה טיפולית הנעזרת בכלבים והתאמתם לצורכי טיפול

סמסטר א', יום חמישי 19-20:30. מרצה: ענבר בראל
מטרת קורס זה,  להקנות ידע בסיסי בגידול כלבים ועבודה עם כלבים לצרכים טיפוליים בפרט. בנוסף, מתמקד הקורס בתרומתו הייחודית של הכלב בטיפול הרגשי.
מבין הנושאים שיילמדו בקורס – בחירת כלבים לעבודה טיפולית, מבחני התאמה לבחירת גור / בוגר, קריאת התנהגות כלבית וזיהוי סימני סטרס, בעיות התנהגות בכלבים, תפקידים ייחודיים של כלבים בטיפול רגשי ועוד.
זהו קורס ייחודי  אשר נבנה על סמך ידע באילוף ובהתנהגות כלבים,  בנוסף לידע וניסיון בעבודה טיפולית רגשית הנעזרת בכלבים במגוון אוכלוסיות.
הקורס יכלול:  הרצאות פרונטליות, תאורי מקרה דיונים, סרטים ועבודה בקבוצות.
עלות: 800 ₪

טיפול בילדים באמצעות משחק – Play Therapy

סמסטר א', יום חמישי 19-20:30. מרצה: גל חכים אשר
כמטפלים בעזרת בעלי חיים פעמים רבות אנו פוגשים ילדים שאינם בשלים למפגש וליצירת קשר עם בעלי חיים. במקרים אחרים, בהם יש יכולת להיעזר בבעלי חיים, אנו פוגשים ילדים אשר מגלים צורך ויכולת משחקית גבוהה ועבורם, המשחק יכול להוות כלי נוסף בתהליך הטיפולי.
המשחק מהווה כלי מרכזי בעבודה טיפולית עם ילדים, אמצעי של הבעה וביטוי של עולמו הפנימי של הילד. הקורס יעסוק בהבנת כוחו של המשחק על פי התפיסה הפסיכודינמית. תעשה סריקה של גישות שונות, תוך התייחסות להיבטים תיאורטיים ומעשיים של גישות שונות בהבנת המשחק הטיפולי. נעסוק בשינויים ובתפיסות השונות של משחק מראשית דרכה של הפסיכואנליזה ועד היום. נכיר את גישותיהן של וירג'יניה אקסליין, אנה פרויד, מלאני קליין, דונלד ויניקוט, פרנקל ואחרים.
הלמידה תשלב חומר תיאורטי, התנסות חוויתית במשחק ובמשחקיות וניתוח של תיאורי מקרה.
עלות: 800 ₪

CBT בטיפול הנעזר בבעלי חיים

יום שישי, סמסטר ב' 12-13:30. מרצה: מיכל גרסל אטיאס
היום בעידן שבו כולם ממהרים מאוד ורוצים לפתור בעיות כאן ועכשיו, תחום הטיפול הקוגניטיבי התנהגותי עשוי לתת מענה.  
תחום הטיפול הקוניטיבי ההתנהגותי תפס תאוצה ומקום מאוד משמעותי בטיפול בעולם היות והוא ממוקד מטרה, קצר טווח, עוסק בתהליכי חשיבה, עיוותי חשיבה רגשות ופעולות שונות המבוצעות אוטמטית ולא פחות חשוב הלקוח שותף פעיל במפגשים הטיפוליים ופעיל בין המפגשים.
בעבודתי במהלך השנים בפינת חי בבית חולים פסיכאטרי שבו האשפוזים קוצרו יותר ויותר, הטיפול הקוגניטיבי ההתנהגותי היווה עזר רב להנעת תהליכים,  השילוב עם העבודה בפינת החי איפשרה פתיחות רבה,  יצירת קשר ואינטראקציה עם בע"ח והמטפל. האמון המהיר שנבנה עם המטופלים והעומק הרגשי שנחווה, איפשרו תהליכים טיפוליים משמעותיים יותר בטווח הזמן שניתן.
בקורס נחשף לתיאוריות קוגניטיביות והתנהגותיות ולעקרונות טיפול קצר טווח ממוקד מטרות. נכיר שיטות טיפול קוגניטיביות התנהגותיות שונות ונתנסה בחלקן, נחשף לתוכניות המיישמות שיטות עבודה קוגניטיביות התנהגותיות בהתערבות באמצעות בע"ח,  ונלמד לבנות מטרות להתערבות קצרת טווח ולבקרתן בעבודתינו.
עלות: 800 ₪

לפרטים והרשמה ניתן לפנות לליאת גלעד-בלום במייל: This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.    
טלפון: 04-9838958

אתם כאן: דף הבית לימודי המקצוע לימודי המשך והשתלמויות אורנים תשע"ה לימודי המשך והשתלמויות
 1224 משתמשים פעילים, יותר מ 864 מאמרים מקצועיים ועזרה מקצועית באינטרנט! הרשמו עכשיו!